Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti İstanbul ile Gülümsemekten Çekinmeyin

Lingual ortodonti, dişlerin iç yüzeyine diş teli yapıştırarak uyguladığımız sabit diş teli tedavisidir. Lingual braket tedavimiz ile Kadıköy, Göztepe ve Ataşehir semtlerinde hizmet veriyoruz. Lingual ortodonti tedavimiz ile estetik diş kaygısı olan ve psikososyal problemler yaşamak istemeyen yetişkin hastalarımıza imkan yaratıyoruz. Kusursuz diş hizmeti sunan tedavimizle dişlerinizi düzeltiyoruz ve ağız fonksiyonlarınızı iyileştiriyoruz. Alt ve üst çene uyumsuzluklarını, dudak damak yarıklarını, diş bozukluklarını, çiğneme bozukluklarını ve çene eklemi fonksiyonlarını düzeltiyoruz. Lingual ortodonti tedavisini tercih eden hastalarımıza, kemik ve diş yapısına göre standart diş braketli ya da self-ligating braketli ortodonti tedavisi veriyoruz. Mükemmelliği ilke edinerek uyguladığımız her türlü diş tedavisinde ilk önceliğimiz hastamızın sağlığı ve isteğidir.

Ücretsiz Lingual Ortodonti Muayenesi İçin Hemen Bize Ulaşın

Lingual Ortodonti Tedavisini Profesyonel Ortodontistlere Yaptırın

Kliniğimizde hizmet veren diş hekimlerimiz ülkenin önde gelen diş hekimliği fakültelerinden mezun, diş ve yüz düzensizlikleri teşhis ve tedavisi alanında 4 yıl ve üzeri uzmanlık eğitimi almış veya doktora programı bitirmiş kişilerdir. Kliniğimizde tedavi gören hastalarımızı bilgisi ve deneyimi ile fark yaratan ortodontist unvanına sahip diş hekimlerimize emanet ediyoruz. Lingual ortodonti tedavisi için alanında uzman diş hekimlerimize başvurun.

ortodontik tedavi muayene
ortodontik tedavi muayene

Görünmez Diş Teli Tedavisinin Avantajları

Lingual ortodonti erken yaşta tespit edilemeyen diş ve çene problemlerinin yetişkinlikte tedavi edilmesini sağlar. Lingual diş teli bilinen diş tellerinin aksine dişin iç kısmına yapıştırılır. Bu sayede diş telleri dışarıdan görülmez. Görünüşün ön planda olduğu oyunculuk gibi mesleklerle uğraşan kişiler gönül rahatlığıyla tercih edebilir. Lingual tedavinin bir türü olan self ligating braketli ortodonti tedavisi ile normal ortodontik tedaviye göre daha hızlı sonuç alınır.

Lingual Ortodonti Hizmetimizden Kimler Yararlanabilir?

Lingual ortodonti diğer adıyla görünmez diş teli tedavisini her yaştan hastamıza uyguluyoruz. Genellikle, bu tedaviyi işi veya sosyal yaşamı nedeniyle göz önünde olan yetişkin hastalarımız tercih ediyor. Görünmez diş teli tedavisini diş gıcırdatma, alt ve üst çene dengesizliklerinde, ortodontik tedavi gereken genel durumlarda, öne doğru kaymalarda yaygın olarak uyguluyoruz. Bunun yanı sıra estetik görünümüne önem veren kişilere ve dişlerinde konum bozuklukları olan (çapraşıklık, eğrilik, ayrık diş yapısı) kişilere de uyguluyoruz. Lingual diş teli tedavisi ile dişlerinizden kaynaklanan konuşma bozukluğuna ve nefes alma güçlüğüne veda edebilirsiniz.

ortodontik tedavi kliniği
ortodontik tedavi kliniği

Lingual Ortodonti Uygulaması ve Tedavi Fiyatları

Lingual ortodonti, diğer diş uygulamalarına göre tecrübe ve bilgi gerektirir. Bu tedaviyi bu alanda uzmanlaşmış özel klinikler yapmaktadır. İlk olarak muayene olunmalıdır. Muayene sırasında ortodontik bozukluklar belirlenir. Kişiye özel diş teli tasarımı laboratuvar ortamında yapılır. Hazırlanan özel yapım braketler dişlerin eğimi de dikkate alınarak dişlerin arka kısmına yapıştırılır. En son diş teli takılır. Dişlere uyguladığı kuvvetle dişleri düzene sokmaya yarayan diş teli bir uzman tarafından düzenli aralıklarla kontrol edilir. Lingual ortodonti tedavisi ortalama 1,5 – 2 yıl sürer. Lingual ortodonti fiyat açısından diğer diş teli uygulamalarına göre maliyetlidir. Fakat maliyetin ana sebebi, tamamen kişiye özel hazırlanan malzemelerin kullanılmasıdır.

Hastalarımızın Lingual Ortodonti Yorumları Diş Kliniğimiz Hakkında Hastalarımızın Yaptığı Geri Dönüşler

Hemen Arayın ve Lingual Ortodonti Tedavisine Başlayın Hızlı ve Etkili Çözümler İçin Bize Ulaşın

Ödüllerimiz ve Sertifikalarımız Sertifikalarımız Ortodonti Konusundaki Uzmanlığımızın Göstergesidir

ortodontik tedavi üyelik
ortodontik tedavi üyelik

Lingual Ortodonti ile Estetik Dişlere Sahip Olun Etkili ve Mükemmel Sonuç Veren Tedaviler Hakkında Bilgi Alın